To już się wydarzyło! 

AktualnościBieżące wydarzenia z naszej działalności...

1.03.2017
Na cmentarzu komunalnym w Pile pożegnaliśmy Karola Wiśniewskiego, naszego Kolegę i towarzysza wielu wspólnych wyjazdów. Najpierw, w trakcie mszy świętej odprawionej w kościele pw. NMP Wspomożenia Wiernych na Osiedlu Górnym, a następnie do miejsca pochówku wspólnie przemierzyliśmy ostatnią drogę Zmarłego.

Zgodnie z Jego wolą, dobra dziesiątka motocyklistów dosiadających swoje maszyny asystowała w ceremonii nie szczędząc warkotu silników. Mowę pożegnalną wygłosił tak samo ksiądz, jak kolega klubowy Arnold Zimnicki i wraz ze wszystkimi żałobnikami oddaliśmy pokłon Karolkowi, który swoją koleżeńską postawą, prawością i rzetelnością zasłużył na wszystkie wypowiedziane dobre słowa. Za troskę o godną oprawę uroczystości pogrzebowej ze strony Klubu oraz mobilizację motocyklistów słowa uznania należą się Sławkowi Grochowskiemu, a także obecnym i dawnym kolegom, którzy odpowiedzieli na apel i stawili się przy trumnie. Wierzymy, że Karolek może być dumny z naszej licznej asysty i przez to ziemia będzie Mu lżejsza.

17.01.2017
Nie jest dobrze rozpoczynać kolejny rok od smutnej wiadomości, lecz to życie pisze takie scenariusze. Dzisiejsze media doniosły o śmierci Wiktora Węgrzyna, komandora Motocyklowych Rajdów Katyńskich. Był ich pomysłodawcą i organizatorem, jak również inicjatorem motocyklowych zlotów imienia ks. ułana Zdzisława Jastrzębiec-Peszkowskiego na Jasnej Górze. Odszedł w wieku 77 lat.

Wiktor Węgrzyn urodził się 21 lipca 1939 r. w Warszawie; studiował w Szkole Głównej Planowania i Statystyki; był księgarzem i mechanikiem samochodowym. Pod koniec lat 60. z powodu działalności w opozycji został zwolniony z pracy w Centrali Produktów Naftowych. W latach 70. wyemigrował do USA, prowadził tam księgarnię, zasiadał też w jury Towarzystwa Krzewienia Nadziei, które przyznawało nagrody polskim emigrantom. Do Polski wrócił na przełomie lat 2000/01.

W 2001 r. założył Stowarzyszenie Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński, którego celem jest organizowanie rajdów motocyklowych do miejsc mordu i pochówku patriotów polskich. Poza pielęgnowaniem tradycji narodowych celem Stowarzyszenia jest także udzielanie pomocy Polakom na Wschodzie. W 2010 r. został odznaczony przez prezydenta Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w upamiętnianiu prawdy o zbrodni katyńskiej. Podczas wyborów parlamentarnych w 2015 r. należał do Komitetu Wyborczego Wyborców Grzegorza Brauna "Szczęść Boże!". W tym samym roku skrytykował polski rząd za uniemożliwienie wjazdu do Polski Nocnym Wilkom (rosyjskiej organizacji motocyklistów), którzy chcieli odwiedzić groby żołnierzy Armii Czerwonej. Więcej na Onet.pl
 
     
© Wszelkie prawa zastrzeżone Husaria 2008
Stowarzyszenie KTM Husaria Piła